KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218344
*
nr 1521 8344
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 19:42:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 19:10:12
1
250 kr
13/2 19:28:31
2
150 kr
13/2 19:28:31
1
200 kr (Budbetjänt)
13/2 19:28:35
2
250 kr
13/2 19:28:35
1
250 kr (Budbetjänt)
13/2 19:28:38
2
300 kr
13/2 19:33:10
1
350 kr
13/2 19:33:52
2
Vinnande bud
13/2 19:37:55
1
450 kr
13/2 19:37:55
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Anshelm Dahl
nr 1521 8344
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 19:10:12 | 1 | 250 kr |
13/2 19:28:31 | 2 | 150 kr |
13/2 19:28:31 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/2 19:28:35 | 2 | 250 kr |
13/2 19:28:35 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/2 19:28:38 | 2 | 300 kr |
13/2 19:33:10 | 1 | 350 kr |
13/2 19:33:52 | 2 | Vinnande bud |
13/2 19:37:55 | 1 | 450 kr |
13/2 19:37:55 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30